widok sprzed hangaru

główna strona
skoki spadochronowe Warszawa

Koleżanki i Koledzy

Jakże szybko minął nam ten rok, po prostu im więcej jest pracy tym szybciej czas leci!!! A pracy w tym roku było co niemiara. Postaram się nasze wyniki przedstawić w telegraficznym skrócie:
W kursach teoretycznych wzięło udział łącznie 477 osób.
W szkoleniach praktycznych Sekcji Samolotowej wzięło udział łącznie 167 osób i wylataliśmy około 5700 godzin.
W sekcji Szybowcowej piloci sekcji wylatali ogółem 2040 godzin przy łącznej liczbie startów 6861.
Podstawowo wyszkolono 51 uczniów, 25 osób szkoliło się do uzyskania licencji PL(G), 39 pilotów doszkalało się po uzyskaniu licencji. 5 osób uzyskało srebrną odznakę, 1 osoba uzyskała diament za przelot 300 km, łącznie wykonano 32 przeloty powyżej 300 km, wykonano 7 przelotów powyżej 500 km.
W sekcji Spadochronowej wykonaliśmy 16750 skoków i była to najbardziej prężnie rozwijająca się sekcja pod względem dynamiki i osiągniętych wyników finansowych.
W kwietniu 2009 rozpoczęliśmy proces certyfikacji wg przepisów PART M/G/I oraz PART 145 obsługi technicznej i zarządzania ciągłą zdatnością. Dzięki wielkiemu wysiłkowi wszystkich bez wyjątku pracowników Obsługi Technicznej zrobiliśmy ogromny postęp we wdrażaniu tych przepisów i mam nadzieję, że uzyskamy obydwa certyfikaty do 10 stycznia 2010 roku.

Nowe Programy Obsługi Technicznej zostały opracowane i zatwierdzone przez ULC
już na początku października, tak więc latanie treningowe i zawody samolotowe mogły się odbyć
w zaplanowanym terminie. Jednakże szkolenia praktyczne zostały całkowicie zawieszone ponieważ
od 29 września AW nie posiadał (tak jak i wszystkie aerokluby w Polsce!!!) certyfikatów dla obsługi technicznej naszych samolotów.
Zorganizowaliśmy XIX Ogólnopolskie zawody samolotowe w których wzięło udział 47 zawodników w tym 7 kobiet.
Zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na celność lądowania, w których wzięło udział 86 zawodników.
Zorganizowaliśmy 16 imprez modelarskich.
Bardzo wielki wysiłek został skierowany na rozliczanie wyników finansowych poszczególnych sekcji. Chcemy doprowadzić do samofinansowania się poszczególnych sekcji, łącznie
z finansowaniem zakupów sprzętu potrzebnego dla rozwoju AW.
Bardzo ambitne zadania czekają nas w 2010 roku i aktualnie trwają prace nad przygotowaniem stosownego do potrzeb budżetu 2010. Bardzo bym sobie i WAM WSZYSTKIM życzył, abyśmy jak najszybciej wyszli z kryzysu i rozwinęli naszą aktywność lotniczą. A skoro mamy w naszej wizji i misji zapisane, że jesteśmy największym i najlepszym (czytaj dla naszych członków i sympatyków) Aeroklubem Regionalnym w Europie i mamy najlepszą stronę www pod względem graficznym,
to nas to zobowiązuje do wielkiego wysiłku zarówno intelektualnego jak i społecznego.